Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzany o serię napadów w Bydgoszczy

Data publikacji 24.10.2012

Mężczyzna podejrzany o serię napadów na placówki handlowe w Bydgoszczy trafił do policyjnego aresztu. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator. 26-latkowi grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze  Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy zatrzymali podejrzewanego o serię napadów na placówki handlowe. Do rozbojów doszło w styczniu i lutym na terenie bydgoskich Bartodziejów oraz Wyżyn. Sprawca napadał na niewielkie placówki handlowe i grożąc nożem rabował gotówkę. Analiza zabezpieczonych materiałów pozwoliła kryminalnym z komendy miejskiej powiązać te zdarzenia. Rysopis napastnika trafił do policjantów kierowanych do służby.

W czwartek (22.10.12) około 21:00 w miejscowości Kotomierz w powiecie bydgoskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla corsę. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący odpowiada rysopisowi sprawcy napadów. 26-letni mieszkaniec gminy Dobrcz trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych kryminalni przedstawili zatrzymanemu cztery zarzuty napadów rabunkowych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dzisiaj podejrzany zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator prowadzący śledztwo. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie kara do 15 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Zatrzymany podejrzany o serię napadów w Bydgoszczy

Opis filmu: napady

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany podejrzany o serię napadów w Bydgoszczy (format flv - rozmiar 2.73 MB)

Powrót na górę strony