Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli tysiące litrów paliwa

Data publikacji 26.10.2012

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi współdziałając z funkcjonariuszami ze Skierniewic oraz Łowicza zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do stacji paliw. Niewykluczone, że sprawcy ci mają związek z kilkunastoma podobnymi przestępstwami, które miały miejsce na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego w ciągu ostatniego półrocza.

Policjanci od pewnego czasu pracowali nad sprawami włamań do stacji paliw, z których kradzione były tysiące litrów paliwa. W nocy z 23 na 24 października 2012 roku na jednej ze stacji paliw w Łowiczu doszło do włamania. Sprawcy najpierw przerwali kłódki, a następnie włamali się do zbiorników paliwa i wypompowali ponad 2,5 tysiąca litrów oleju napędowego. Pokrzywdzony mieszkaniec Łowicza straty oszacował na około 15 tys. złotych.

Na ulicy Prymasowskiej policjanci zatrzymali dostawcze ducato, którym podróżowali podejrzewani. Wewnątrz specjalnie przystosowanego auta znajdowały się trzy 1000 litrowe pojemniki wypełnione skradzionym paliwem. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili urządzenia służące do przepompowywania oleju napędowego m.in. przewody gumowe, akumulatory i pompy elektryczne.

Włamywaczami okazali się 32-latek z powiatu sochaczewskiego oraz 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Przy starszym z nich podczas przeszukania policjanci znaleźli dilerkę z amfetaminą, co wiąże się z dodatkowym zarzutem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd rozpatrzy wnioski prokuratury o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony