Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Już 127 zidentyfikowanych pseudokibiców

Data publikacji 26.10.2012

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski ciągle trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało 127 osób. 117 zobowiązanych zostało do stawiania się w komendach policji na dozór, ponadto mają zakazy stadionowe.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 127 osób usłyszało zarzuty. Przeciwko 76 z nich do sądu skierowano akty oskarżenia. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 117 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz surowe zakazy stadionowe.

Wczoraj (25.10.12) do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy stawił się 37-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna usłyszał zarzut wtargnięcia na boisko podczas meczu oraz zamaskowania twarzy szalikiem i zakłócania przebiegu imprezy masowej przez czynny udział w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuszczali się zamachu na pracowników służb porządkowych - rzucali w ich kierunku różnymi przedmiotami, m.in. wyrwanymi, wspólnie z innymi osobami, przęsłami ogrodzenia. Wobec niego również prokurator zastosował policyjny dozór, a także surowy zakaz stadionowy.

Praca policjantów nad identyfikowaniem kolejnych osób i gromadzeniem przeciwko nim dowodów ciągle trwa. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja