Nieuczciwy najemca - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy najemca

Data publikacji 26.10.2012

Za oszustwa oraz kradzieże odpowiadać będzie 27-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna brał pieniądze za wynajem mieszkania, które kilka dni wcześniej sam wynajął. W wyniku oszustwa poszkodowanych zostało 5 osób. 27-latek skradł także należący do administratora mieszkania i jednej z nowych lokatorek sprzęt, który wstawił później do jednego z lubelskich lombardów. 27-latek przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Notowany był m.in. za kradzieże, włamania, groźby oraz oszustwo.

W środę wieczorem policjanci z  Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu  zatrzymali 27-letniego mężczyznę. Młody mieszkaniec Lublina od pewnego czasu by już poszukiwany przez policję. Jak wynikało z ustaleń policjantów z „jedynki”  oraz komendy miejskiej, był on sprawcą kradzieży oraz oszustw, do których doszło we wrześniu bieżącego roku.

Wszystko zaczęło się od wynajmu mieszkania. 27-latek poszukiwał stancji. Kiedy  znalazł atrakcyjną ofertę, umówił się z administratorem. Jeszcze przed podpisaniem umowy mężczyzna otrzymał dwa komplety kluczy. Powiedział najemcy, że ma zamiar zrobić tam drobny remont.
 
Jednak zamiast remontu zamieścił w jednej z gazet ogłoszenie o wynajmie tego mieszkania. Wrzesień do dobry okres na poszukiwanie lokatorów szybko więc jego telefon zaczął dzwonić. Mężczyzna umawiał się na spotkania, pokazywał mieszkanie, zachwalał jego atuty, a później z kilkoma osobami umówił się na wynajem. Przyjmował zaliczki, bądź kwotę za cały miesiąc. W ten sposób doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 5 osób. Jednej z nich przekazał nawet komplet kluczy. Kobieta na drugi dzień rozpoczęła przeprowadzkę. Zdołała przenieść do nowego lokum część swoich rzeczy, w tym  telewizor, który  27-latek później skradł. 

Mężczyzna skradł również z mieszkania zakupiony przez administratora lokalu sprzęt. Nowe, zapakowane jeszcze rzeczy: lodówkę, kuchenkę i mikrofalówkę wstawił później do jednego z lombardów. Łączna wartość skradzionych przedmiotów oszacowana została na kwotę 2200 zł, natomiast straty, jakie poniosło pięcioro oszukanych najemców, szacowane są na ponad 2,5 tys. złotych.

Policjanci odzyskali pochodzące z kradzieży mienie. 27-latek został doprowadzony wczoraj do prokuratury. Będzie odpowiadał za oszustwa oraz kradzieże. 

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja