Wpadli handlarze narkotykami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli handlarze narkotykami

Data publikacji 26.10.2012

Policjanci z Inowrocławia zatrzymali do wyjaśnienia trzech mężczyzn uwikłanych w narkotykowy proceder. Świadczą o tym zabezpieczone podczas przeszukania narkotyki, waga i woreczki. Jeszcze dziś dwaj z nich zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Inowrocławscy policjanci, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, od pewnego czasu robili ustalenia i weryfikowali informacje dotyczące grupy mężczyzn, którzy mogli być zamieszani w nielegalny proceder. Na tej podstawie, w minioną środę (24.10), mundurowi wkroczyli do trzech mieszkań na terenie Inowrocławia. W jednym z nich policjanci znaleźli i zabezpieczyli 241 woreczków z białym proszkiem, dwie wagi oraz puste tzw. strunówki. Wstępne testy wykazały, że ten przygotowany do sprzedaży, zakazany towar to amfetamina o wadze ponad 167g.

Do wyjaśnienia sprawy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn: dwóch 21-letnich braci i 37-latka. Rodzeństwo odpowie za posiadanie narkotyków. Jeden z nich dodatkowo usłyszał zarzut udzielania nielegalnych środków. 37-latek natomiast odpowie handel znaczną ilością narkotyków.

Wobec ostatniej dwójki policjanci zawnioskowali do prokuratury o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Jeszcze dzisiaj (26.10) obaj staną przed sądem, gdzie zostanie podjęta decyzja co do ich dalszego losu.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków można trafić do więzienia nawet na 12 lat.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja