Zatrzymani oszuści internetowi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani oszuści internetowi

Data publikacji 26.10.2012

Młodzi oszuści internetowi wpadli w ręce gryfińskich policjantów, współpracujących ściśle nad ich zatrzymaniem z kolegami z KWP w Katowicach. Nastolatkowie oferowali do sprzedaży na internetowym portalu aukcyjnym towary o wartości co najmniej 1,3 mln złotych, których tak naprawdę nigdy nie posiadali. Dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, a trzeci trafił pod dozór policji.

Pod koniec minionego tygodnia gryfińscy kryminalni zatrzymali dwóch 18-latków i ich o rok starszego kolegę, podejrzanych o liczne oszustwa internetowe. Zatrzymanie było możliwe dzięki ścisłej współpracy z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach. Nastolatkowie od maja tego roku włamywali się na konta użytkowników jednego z portali aukcyjnych, zmieniając hasła dostępowe i numery kont bankowych. Podszywając się pod tych użytkowników, oferowali fikcyjne towary w atrakcyjnych cenach na kwotę co najmniej 1,3 mln złotych. Pomimo wpływu na ich konta zapłaty od klientów, przedmiotów nigdy nie wysyłali, gdyż istniały one tylko... wirtualnie.

W trakcie przeszukań śledczy zabezpieczyli sprzęt komputerowy, w tym twarde dyski oraz telefony komórkowe.Podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował już wobec obu 18-latków środki zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu tymczasowego, natomiast 19-latek został objęty dozorem policji.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja