Marihuana w samochodzie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana w samochodzie

Data publikacji 28.10.2012

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających odpowiadać będą dwaj młodzi mieszkańcy powiatu biłgorajskiego. 20-latek i jego 22-letni kolega zatrzymani zostali w miniony piątek. Podczas kontroli samochodu policjanci odnaleźli w bagażniku opla ponad 1370 g marihuany. W myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu biłgorajskiego doszło w miniony piątek. Policjanci z Posterunku Policji w Tarnogrodzie skontrolowali samochód m-ki Opel. W bagażniku auta mundurowi odnaleźli tekturowe pudełko, a w nim susz roślinny. Jak się okazało była to marihuana. Łącznie zabezpieczono 1370 gramów suszu ziela konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę oraz 20-letniego pasażera. W samochodzie policjanci odnaleźli i zabezpieczyli także różnego rodzaju komputerowe podzespoły elektroniczne mi.n płyty główne.

Funkcjonariusze przeszukali także mieszkania zatrzymanych mężczyzn. W jednym z nich odnaleziono niewielkie ilości suszu oraz woreczki foliowe tzw. dilerki.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają skąd pochodziła elektronika komputerowa oraz zabezpieczona marihuana. Za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach, w myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja