Nagrodzeni policjanci - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzeni policjanci

Praca policjantów wiąże się z codziennym ryzykiem. Takie ryzyko podjęli m.in. funkcjonariusze z Sokołowa Podlaskiego, którzy z płonącego autokaru wynieśli niepełnosprawne osoby, tym samym ratując im życie. Dwóch innych policjantów przyczyniło się do zlikwidowania ogromniej plantacji konopi indyjskich i zatrzymania na gorącym uczynku trzech mężczyzn. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński nagrodził dziś funkcjonariuszy za ich zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

O wielkiej odwadze i poświęceniu można z całą pewnością mówić w przypadku dwóch policjantów Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Sokołowa Podlaskiego. Funkcjonariusze z narażeniem własnego zdrowia i życia, w sierpniu br. uczestniczyli w akcji gaszenia pożaru autokaru, którym podróżowali niepełnosprawni uczestnicy wycieczki. Policjanci błyskawicznie ewakuowali pasażerów z ogarniętego ogniem pojazdu. W większości były to osoby nie mogące poruszać się o własnych siłach. Za profesjonalnie przeprowadzoną akcję i ogromną odwagę, Komendant Główny Policji osobiście nagrodził funkcjonariuszy i podziękował im za wzorową służbę, życząc jednocześnie dalszych sukcesów. 

Zupełnie inne osiągnięcie mają na swoim koncie policjanci z Przysuchy i Jedlińska. Brali oni udział w zlikwidowaniu największej w ostatnim czasie w garnizonie mazowieckim plantacji konopi indyjskich. Ci funkcjonariusze, dzięki swojej czujności,  poświęceniu i skutecznemu działaniu, przyczynili się do zatrzymania trzech osób – w tym mężczyzny poszukiwanego 4 listami gończymi, a także zabezpieczenia 30 kg suszu i haszyszu oraz 600 krzewów konopi. Oni również usłyszeli od Komendanta Głównego Policji słowa uznania.

KGP
 

Powrót na górę strony
Polska Policja