Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląskie derby i 10 zatrzymanych pseudokibiców

Data publikacji 29.10.2012

Podczas derbowego meczu rozgrywanego wczoraj na Stadionie Miejskim we Wrocławiu i po jego zakończeniu wrocławscy policjanci zatrzymali 10 pseudokibiców, w tym trzy osoby nieletnie, podejrzanych o próbę wniesienia na stadion środków pirotechnicznych i czynną napaść na funkcjonariuszy. Za swoje czyny zatrzymani odpowiedzą przed sądem.

Do zatrzymania doszło wczoraj, 28 października br. podczas oraz po zakończeniu meczu piłkarskiego Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin, rozgrywanego na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Funkcjonariusze zatrzymali podczas imprezy masowej 6 mężczyzn w wieku 15-35 lat, pochodzących z powiatu polkowickiego i lubińskiego. Wszyscy zostali ujęci przez pracowników ochrony, gdy usiłowali wnieść na teren stadionu petardy. Natomiast już po zakończeniu meczu funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 15 do 27 lat zamieszkałych na terenie powiatu wrocławskiego i trzebnickiego, podejrzanych o czynną napaść na policjantów - rzucanie kamieniami i koszami na śmieci.

Wszyscy zatrzymani trafili do Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna. Po wykonaniu wstępnych czynności trzech 15-latków przekazano prawnym opiekunom i zwolniono, natomiast pozostali mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Teraz zebrane materiały w sprawie nieletnich zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie dalsze decyzje.

Za wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za czynną napaść na funkcjonariusza Policji grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja