Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 29.10.2012

Skierniewiccy funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mieszkańca Śląska podejrzanego o zabójstwo mieszkanki Skierniewic. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, kobieta została uduszona, a zbrodnia miała tło rabunkowe. Sprawcy grozi dożywocie.

26 października 2012 roku około południa oficer dyżurny skierniewickiej komendy został telefonicznie zaalarmowany przez znajomych 64-latki  o braku kontaktu z samotnie mieszkającą kobietą, która mimo wcześniejszych ustaleń nie odwiedziła ich poprzedniego dnia. Nie przyjechała też rano na rynek w Sochaczewie, gdzie handlowała.

Policjanci pojechali pod wskazany adres. Na miejscu ujawnili w jednym z pomieszczeń zwłoki 64-letniej lokatorki. Ujawnione na miejscu ślady i inne ustalenia wskazywały na to, że została uduszona. Funkcjonariusze od początku jako jedną z wersją śledczych zakładali tło rabunkowe zabójstwa. Dalsza praca operacyjna funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego skierniewickiej komendy doprowadziła do wytypowania podejrzewanego mieszkańca Śląska, który z racji powiązań rodzinnych mógł mieć związek z tym zdarzeniem. 27 października 34-latek został zatrzymany na terenie Siemianowic Śląskich.

Zebrany do tej pory materiał dowodowy wskazuje, iż to on w dniu zabójstwa przyjechał do Skierniewic odwiedzając przyszłą ofiarę. Najpierw skorzystał z jej gościny a później poprosił o pożyczkę pieniędzy. Kiedy kobieta odmówiła - przyniesionym ze sobą przewodem elektrycznym udusił ją kradnąc 30 złotych, złotą biżuterię i kartę bankomatową wraz z PIN-em.  Następnego dnia łupy spieniężył w jednym z lombardów na Śląsku zyskując 4 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał juz zarzuty zabójstwa, za co grozi mu najwyższy wymiar kary. Swoje postępowanie tłumaczył problemami finansowymi. Najprawdopodobniej jutro sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Łodzi / mj)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja