Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z nielegalnymi towarami

Data publikacji 29.10.2012

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 26-latkowi, który w garażu przechowywał blisko 2 kg sprasowanych kostek haszyszu. Przemysław B. został zatrzymany przez funkcjonariuszy, kiedy we własnym garażu przygotowywał do wywiezienia kanistry z benzyną pochodzące z Rosji. Policjanci w pomieszczeniu należącym do 26-latka zabezpieczyli także 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 270 litrów spirytusu.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie wspólnie z Referatem Grupy Mobilnej w Olsztynie Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Olsztynie w jednym z garaży mieszczących się na terenie Kętrzyna zabezpieczyli blisko 350 litrów benzyny, 270 litrów spirytusu, 15 litrów wódek różnych marek, 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 2 kg sprasowanych kostek haszyszu.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 26-letniego Przemysława B., który szykował się właśnie do wywiezienia kanistrów z benzyną. Przemysław B. podczas przesłuchania przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów twierdząc, że wszystkie rzeczy należą do niego.

Na wniosek kętrzyńskich policjantów prokurator zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Teraz Przemysławowi B. za posiadanie znacznej ilości narkotyku może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony