Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna uprawa marihuany

Policjanci z Sulęcina zatrzymali mężczyznę, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Na strychu garażu w jednej z miejscowości w okolicach Krzeszyc zlikwidowana została przez Policję plantacja 242 sadzonek marihuany. Za prowadzenie zabronionej działalności 25-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci służb kryminalnych komendy w Sulęcinie prowadzili ustalenia operacyjne dotyczące 25-letniego mieszkańca gminy Krzeszyce, podejrzewanego o posiadanie substancji odurzających. Zebrane przez Policje informacje pozwoliły na przeszukanie zajmowanej przez 25-latka posesji. Na jej terenie, na strychu nad garażem, policjanci ujawnili specjalnie przygotowaną plantację konopi indyjskich. 242 krzaki marihuany rosły w specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach, wyposażonych w instalacje zapewniający szybki wzrost roślin. Energia elektryczna potrzebna do działania urządzeń czerpana była nielegalnie. Sposób zorganizowania i skala procederu świadczyły o tym, że prowadzący ją Stanisław Z. w zamiarze miał czerpanie korzyści z nielegalnej uprawy.

Jeszcze podczas weekendu zatrzymany przez Policje mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i uprawy marihuany. Za prowadzenie zabronionej działalności 25-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp.
 

Powrót na górę strony