Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobierał „tygodniówki” - został zatrzymany

Data publikacji 30.10.2012

Mężczyzna, który wymuszał pieniądze od Polek i Bułgarek został zatrzymany przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. 27-letni Bartosz T. usłyszał już zarzuty, a sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W miniony czwartek (25.10.12 r.) do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zgłosiło się siedem kobiet, które według ustaleń policjantów utrzymywały się z prostytucji na trasach wylotowych z Opola. Pięć obywatelek Bułgarii i dwie obywatelki Polski poinformowały policjantów, że od dłuższego czasu trasą tą przejeżdża nieznany im mężczyzna i zbiera od nich tzw. tygodniówki. Funkcjonariusze przyjęli oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

W trakcie składanych przez kobiety zeznań okazało się, że mężczyzna już od kilkunastu miesięcy, raz w tygodniu jeździ po trasie i zbiera od nich po około 350 złotych. Jak ustalili policjanci miały to być pieniądze, które zbiera za możliwość korzystania przez nie z tzw. wylotówek. Jeżeli któraś z kobiet pieniędzy nie miała, mężczyzna za każdy dzień zwłoki naliczał jej „karę” 50 złotych. Jeśli i to nie skutkowało wówczas kijem bejsbolowym bił kobiety. Z ustaleń policjantów wynika, że na pobieraniu pieniędzy od jednej tylko kobiety, mógł zarobić rocznie nawet 20 tys. złotych.

Na podstawie zeznań złożonych przez poszkodowane kobiety i własnych ustaleń, kryminalni wytypowali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 27-letni Bartosz T., który jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych został zatrzymany. Mężczyzna znany jest opolskiej policji. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny tymczasowy areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony