Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z pasją

Data publikacji 30.10.2012

Starszy sierżant Ryszard Sekuła na co dzień jest dzielnicowym gminy Stare Pole w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku. Po skończonej służbie realizuje swoją wielką pasję – od 16 lat jest przewodnikiem w Muzeum Zamkowym w Malborku.

Ryszard Sekuła jest policjantem od 2007 roku. Służbę rozpoczął w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym, a od 4 lat jest dzielnicowym w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku. Jego największą pasją jest historia i właśnie dlatego kilkanaście lat temu został przewodnikiem w Muzeum Zamkowym w Malborku. Tam też 14 lat temu poznał swoją przyszłą żonę, która również jest przewodnikiem i oprowadza zwiedzających po muzeum. Swoje hobby łączy ze służbą. Przed policjantami odwiedzającymi nasze miasto odkrywa historię dawnej stolicy państwa krzyżackiego. Jako doświadczony przewodnik oprowadza funkcjonariuszy po najsłynniejszym gotyckim zamku. Policjanta docenili także mieszkańcy naszego miasta. Dwa razy z rzędu został „Dzielnicowym Roku”.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony