Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data publikacji 30.10.2012

29 października na warszawskim Torwarze spotkaliśmy się z mieszkańcami miasta, żeby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Szczególnym punktem programu było wręczenie odznak „W podziękowaniu za zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu na drogach”. Na zakończenie zagrały zespoły Chemia oraz Wilki.

Warto przypomnieć, że rok rocznie na całym świecie, w wypadkach drogowych ginie 1,3 mln ludzi. To przerażając liczba. Dlatego działania prewencyjne i uświadamianie o zagrożeniach jakie czekają nas na drodze są tak ważne.

W Hali Torwar, na przybyłych gości, już od godziny 17:00 czekały liczne atrakcje. Przy specjalnie przygotowanych stanowiskach w holu można było spotkać MOTOPOZYTYWNYCH przedstawicieli Wydział Ruchu Drogowego Policji.

Stoisko MOTOPOZYTYWNYCH było dedykowane dla akcji motopozytywni.pl. To akcja mająca na celu zmianę wizerunku motocyklisty na drodze.

„Chcemy pokazać, że motocykliści to nie Ci, którzy zapadają nam w pamięć jako szaleńcy jeżdżący na jednym kole, ale że jest w tym gronie bardzo dużo osób bezpiecznie przemieszczających się za pomocą tego środka transportu. Co więcej, to ludzie, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym” – tłumaczy Krzysztof Nowak, jeden z Motopozytywnych. 
Właśnie dlatego MOTOPOZYTYWNI szkolą się w zakresie ratownictwa. Jako zwykli uczestnicy ruchu drogowego chcą pomagać kiedy na drodze dojdzie do wypadku. To ważne, tym bardziej, że o życiu człowieka decydują wówczas pierwsze 4 minuty, a karetka w terenie zabudowanym dojeżdża w 7 minut.

O godzinie 18:00 merytoryczną część imprezy rozpoczęła Orkiestra Reprezentacyjna Policji, która na płytę Torwaru wprowadziła nowo utworzoną klasę bezpieczeństwa ruchu drogowego z Zespołu Szkół Samochodowych. Uczniowie przeszli pasowanie i złożyli śluby.

Następnie zaproszeni goście, wśród których miedzy nnymi znalazl sie Wojciech Pasieczny - emerytowany policjant z Wydzialu Ruchu drogowego KSP, rzcznik prasowy Inspekcji Transportu Drogowego Pan Alvin Gajadhur, Maciej Wroński z Towarzystwa Trzeźwości Transportowców.

Około godziny 19:00 wystąpił zespół Chemia. Po koncercie przyszedł czas na najważniejszy punkt programu – wręczenie odznak. Na scenę zaproszeni zostali wręczający: Insp. Marek Fidos – Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Witold Kapustyński – Prezes Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego oraz  Agata Wróblewska – Dyrektor Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 

Złotą odznakę, za zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu na drogach oraz za podejmowanie działań szczególnie wpływających na bezpieczeństwo drogowe otrzymali:
Mł. Insp. Marek Konkolewski
Asp. Szt. Mirosław Guziński

Srebrną odznakę, za wyjątkowe zaangażowanie w służbie na rzecz bezpieczeństwa na drogach otrzymali:
Asp. Szt. Damian Gąsiński
Asp. Szt. Maciej Bednik
Podinsp. Anna Zielińska – Brudek

Natomiast specjalną odznaką od Ligi Obrony Kraju, za zaangażowanie i promowanie działań w zakresie bezpieczeństwa otrzymała Dyrektor Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Agata Wróblewska.

Całość uatrakcyjnił długo wyczekiwany przez publiczność, koncert zespołu WILKI. Robert Gawliński zaśpiewał piękną balladę „O sobie samym”. Nie zabrakło także hitów takich jak: „Aborygen”, „Urke”, „Baśka”, „Eli Lama Sabachtani”, a na bis wraz ze śpiewem publiczności wybrzmiewało „Son of the blue sky”.

(BRD KGP / pt)

 

Powrót na górę strony