Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko kilogram narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 31.10.2012

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 39-letniego Marka M. W czasie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko kilogram środków odurzających. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi ok. 150 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających w znacznej ilości. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Do policjantów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej stołecznej policji dotarła informacja, że w jednym z mieszkań w Ząbkach mogą znajdować się narkotyki. Funkcjonariusze podjęli dyskretną obserwację lokalu, do którego po jakimś czasie wszedł młody mężczyzna. Chwilę po nim do środka weszli również funkcjonariusze.

W mieszkaniu 39-letniego Marka M. policjanci znaleźli prawie kilogram środków odurzających: blisko 220 gramów heroiny, ponad 460 gram kokainy i 300 gram marihuany, o czarnorynkowej wartości ponad 150 tysiący złotych. Narkotyki zostały zabezpieczone. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu 39-latkowi zarzut posiadania środków odurzających w znacznej ilości. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu Marka M. na okres 3 miesięcy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony