Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 82-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 31.10.2012

Szybka resuscytacja przeprowadzona przez sopockich policjantów uratowała życie 82-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność w sklepie. Po przywróceniu przez policjantów tętna i oddechu mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Wczoraj około godziny 15.00 dyżurny sopockiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze, do jakiej miało dojść pomiędzy dwoma mężczyznami w sklepie. Jeden z nich zasłabł i stracił przytomność. Policjanci po przyjeździe na miejsce natychmiast przystąpili do udzielania mężczyźnie pierwszej pomocy.

Po kilkuminutowej resuscytacji, funkcjonariuszom udało się przywrócić mężczyźnie oddech, wyczuwalne było również tętno. 82-latek został ułożony w pozycji bezpiecznej. Następnie mężczyzną zaopiekowało się wezwane wcześniej pogotowie ratunkowe. 82-letni mieszkaniec Sopotu został przewieziony do Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Jak później stwierdzili lekarze, mężczyzna ten doznał nagłego zatrzymania krążenia, a szybko podjęta akcja ratunkowa policjantów uratowała mu życie.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony