Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 7 osób podejrzanych o obrót znacznymi ilościami narkotyków

Data publikacji 31.10.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 7 mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami na terenie województwa lubelskiego. Śledczy udowodnili im obrót 14 kg amfetaminy i 11 kg marihuany. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy, Lublina, Włodawy i na terenie gminy Wisznice, na podstawie materiałów zgromadzonych w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie V Wydział Przestępczości Zorganizowanej. Policjanci Centralnego Biura Śledczego weszli jednocześnie do kilku mieszkań. Na terenie gminy Wisznice wsparcia udzielili im funkcjonariusze z miejscowego komisariatu Policji. Łącznie zatrzymano siedmiu mężczyzn w wieku od 24 do 51 lat. Zaskoczeni podejrzani nie stawiali oporu. Dwóch z zatrzymanych kilkanaście dni temu opuściło zakłady karne. Byli skazani za handel narkotykami.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani w okresie od grudnia 2005 roku do listopada 2011 roku wprowadzili do obrotu 14 kg amfetaminy i 11 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 750 000 złotych. W trakcie postępowania zabezpieczono ponad 1 kg amfetaminy i 320 gramów marihuany.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 23 tys. złotych. Wszystko wskazuje na to, że narkotyki poprzez sieć dealerów były rozprowadzane na terenie szkół, dyskotek i lokali gastronomicznych. Narkotyki rozprowadzano głównie na terenie zamieszkania „hurtowników” tj. Lublina, Włodawy i gminy Wisznice.

Sąd tymczasowo aresztował zatrzymanych siedmiu mężczyzn. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają m.in. kanał jakim narkotyki trafiły na Lubelszczyznę oraz osoby, które zajmowały się ich rozprowadzaniem.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony