Policjant z Głogowa z brązowym medalem w judo

Data publikacji 31.10.2012

Starszy sierżant Karol Miarka z powiatu głogowskiego zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Policji w Judo. Zawody odbyły się na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Do sportowej rywalizacji stanęli m.in. funkcjonariusze Policji, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej z całego kraju.

Odbywające się 26 października br. Mistrzostwa Polski Policji w Judo zakończyły się niewątpliwym sukcesem dla starszego sierżanta Karola Miarka Policjanta Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, który zdobył brązowy medal w kategorii powyżej 100 kilogramów. W walce o brąz pokonał przed czasem swojego rywala.

Jest to kolejny sukces policjanta z Głogowa. Judo uprawia od 1994 roku. W 2005 roku zajął 5. miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów rozgrywanych na Cyprze, a przed rokiem zdobył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski. Jego dorobek sportowy to 9 medali mistrzostw Polski, w tym 3 złote. Jest absolwentem warszawskiego AWF-u i - jak mówi - judo zawsze było jego pasją. Świadczy o tym zajęta przez niego lokata na Mistrzostwach Polski Policjantów. Karol Miarka jest funkcjonariuszem od trzech lat, obecnie służy w Sekcji Patrolowej Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.