Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narada kadry kierowniczej Policji

Data publikacji 07.11.2012

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zakończyła się dwudniowa narada kadry kierowniczej Policji. Omówiono m.in. funkcjonowanie Policji i stan przestępczości w Polsce. Zaproszeni goście rozmawiali też na temat bezpieczeństwa podczas masowych imprez sportowych.

Pierwszego dnia, 6 listopada, w siedzibie KWP w Kielcach odbyło się spotkanie robocze kadry kierowniczej Policji. Wzięli w nim udział: Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński wraz z zastępcami, dyrektorzy biur Komendy Głównej Policji, a także komendanci wojewódzcy i Komendant Stołeczny Policji. W spotkaniu uczestniczył Podsekretarz Stanu w MSW Michał Deskur.

Podczas spotkania poruszono tematy dotyczące funkcjonowania Policji – przede wszystkim służby prewencyjnej i logistycznej, a także omówiono stan przestępczości w Polsce. Kolejną częścią spotkania była prezentacja publikacji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie: „Państwo, Administracja, Policja” oraz „40 lat policyjnego szkolnictwa wyższego w Szczytnie".

7 listopada, w sali konferencyjnej im. Majora Jana Piwnika "Ponurego" KWP w Kielcach, odbyła się debata na temat bezpieczeństwa podczas masowych imprez sportowych. Wzięli w niej udział, oprócz kierownictwa Policji, m.in. przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Sportu i Turystyki, wojewodowie, przedstawiciele związków i stowarzyszeń piłkarskich.

Tematem rozmów była przede wszystkim współpraca służb, instytucji i stowarzyszeń odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny w czasie masowych imprez sportowych.

Dwudniowe spotkanie zbiegło się w czasie z trwającą w Kielcach wystawą „Sport – Obiekt i Alarm”. Na kieleckich targach Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie wystawiła opancerzony pojazd policyjny własnego projektu o nazwie Żubr Argus, za który komendant szkoły insp. dr Piotr Bogdalski otrzymał wyróżnienie.

(mg, fot. KWP w Kielcach)
 

Powrót na górę strony