Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawnili papierosy bez akcyzy

Data publikacji 08.11.2012

Ponad 7200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili podczas wspólnych działań sulęcińscy policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej w Świecku. Wartość nielegalnego towaru to ponad 72 tys. złotych.

We wtorek (6 listopada 2012 r.) policjanci Wydziału Kryminalnego z KPP w Sulęcinie wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Świecku prowadzili działania na drodze krajowej nr 92 pomiędzy miejscowościami Boczów-Koryta. Celem tych działań było ujawnianie osób zajmujących się przemytem towarów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Przed godziną 17.00 na jednym z parkingów stacji paliw w Boczowie do kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali samochód osobowy BMW, który jechał w kierunku przejścia granicznego w Świecku. Okazało się, że auto wypełnione jest papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kierowca przewoził w bagażniku i w środku samochodu ponad 7200 paczek papierosów rożnych marek. Szacunkowa wartość wykrytego towaru to ponad 72 tys. złotych.

Nielegalny towar został zabezpieczony, a 39-letni kierowca zatrzymany w policyjnym areszcie. Wstępnie ustalono, że naraził on skarb państwa na straty ponad 119 tys. zł.

Wczoraj (07.11.br.) policjanci Wydziału Kryminalnego przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania towarów bez polskich znaków akcyzy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo skarbowe.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony