Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nominacje i odznaczenia dla policjantów

W Policyjnym Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia aktów nominacyjnych na pierwszy stopień oficerski, odznaczeń państwowych i resortowych. Przewodniczył jej Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

W uroczystości udział wziął nadinsp. Adam Maruszczak, Dyrektor Centralnego Biura Śledczego, a także dyrektorzy biur Komendy Głównej Policji.

Komendant Główny, nadinsp. Marek Działoszyński wręczył akty nominacyjne na I stopień oficerski. Medale za długoletnią służbę odebrało z jego rąk  207 policjantów – 45 funkcjonariuszy otrzymało medal złoty, 81 srebrny i tyle samo brązowy. 

Nadinsp. Marek Działoszyński wręczył 1 akt mianowania na stopień młodszego inspektora, 8 na stopień podinspektora, 5 na stopień nadkomisarza, 11 na stopień komisarza, 9 na topień podkomisarza, 1 na stopień aspiranta sztabowego, 10 na stopień starszego aspiranta, 3 na stopień aspiranta i 1 na stopień starszego sierżanta.

Podczas uroczystości Medal za Ofiarność i Odwagę otrzymał starszy posterunkowy Witold Młot z Przemyśla. Policjant z narażeniem własnego zdrowia i życia, w marcu br. uratował tonących nastolatków. Chłopcy wpadli do rwącej rzeki i nie potrafili samodzielnie wydostać się na brzeg. Funkcjonariusz bez chwili namysłu ruszył na ratunek – położył się na tafli lodu i wyciągnął tonącego 11-latka i jego 13-letniego kuzyna. Jego odwaga została dzisiaj nagordzona.

W tym wyjątkowym dniu, specjalne odznaczenie – Odznakę Honorową Stowarzyszenia Historycznego „Na Posterunku”, otrzymał Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

KGP
 

Powrót na górę strony
Polska Policja