Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za fałszowanie kart płatniczych

Data publikacji 13.11.2012

Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach. Sprawcy przerabiali karty, dokonując zmian na paskach magnetycznych zawierających dane dostępowe klientów. Nanosili na nie dane uzyskane nielegalnie, a pochodzące ze skimmingu. Obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani.

Funkcjonariusze uzyskali informację o tym, że na terenie Wrocławia mają miejsce transakcje przy użyciu prawdopodobnie sfałszowanych kart płatniczych. Prowadząc działania operacyjne, policjanci potwierdzili to, a także ustali podejrzanych o te przestępstwa - dwóch 23-latków, mieszkańców powiatu wrocławskiego. Jeden z mężczyzn został zatrzymany na gorącym uczynku w jednym z wrocławskich sklepów. Do zatrzymania drugiego podejrzanego doszło w wynajmowanym przez niego na terenie miasta mieszkaniu.
 
Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, mężczyźni przerabiali karty płatnicze, dokonując zmian na paskach magnetycznych zawierających dane dostępowe klientów. Na paski nanosili dane uzyskane nielegalnie, a pochodzące z przestępstw skimmingu, dokonanych na terenie Europy, głownie Wielkiej Brytanii. Sprawcy, wykorzystując tak spreparowane karty, dokonywali zakupów we wrocławskich sklepach. Głównie w ich zainteresowaniu był sprzęt elektroniczny. Zdobyty w ten sposób towar później odsprzedawali m.in. w komisach.
 
Ze zgromadzonego w tej sprawie materiału wynika, że podejrzani działali od miesiąca. Straty powstałe w wyniku ich przestępczego procederu szacuje się na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty fałszowania środków płatniczych i wprowadzania ich do obiegu. Obaj  mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za czyny, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.1 MB)

Powrót na górę strony