Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diagnosta potwierdzał nieprawdę w dowodach rejestracyjnych

Data publikacji 14.11.2012

12 listopada 2012 roku policjanci Wydziału Kryminalnego skierniewickiej komendy zatrzymali diagnostę, który poświadczał nieprawdę w dowodach rejestracyjnych pojazdów. Mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów: poświadczania nieprawdy w dokumentach i przyjęcia dwóch korzyści majątkowych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji  ustalili, iż na jednej ze stacji diagnostycznych w powiecie skierniewickim dochodzi do przypadków poświadczania nieprawdy w dowodach rejestracyjnych pojazdów co do okoliczności przebytych badań technicznych. Z uzyskanych informacji wynikało, że nieuczciwy diagnosta w zamian za niewielkie kwoty dopuszczał do ruchu pojazdy, które nigdy nie były   nawet w stacji diagnostycznej.

12 listopada 2012 roku zgromadzony materiał pozwolił na zatrzymanie 59-letniego diagnosty, któremu następnego dnia Prokurator Rejonowy w Skierniewicach przedstawił łącznie 6 zarzutów: poświadczania nieprawdy w dokumentach i przyjęcia dwóch korzyści majątkowych. Wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny. Za opisane przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony