Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust internetowy

Data publikacji 15.11.2012

Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali oszusta internetowego, który wyłudzał od ludzi pieniądze. 23-latek oferował do sprzedaży sprzęt RTV oraz telefony komórkowe, które nigdy nie trafiły do pokrzywdzonych. Funkcjonariusze udowodnili mu 8 tego typu przestępstw. Sprawcy grozi kara nawet 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Jak ustalili policjanci, sprawca ogłaszał się na portalach internetowych i oferował do sprzedaży telefony komórkowe oraz sprzęt RTV. Po otrzymaniu od kupujących wpłat na konto, nie dostarczał im zamówionych przedmiotów, ani też nie oddawał pieniędzy. Policjanci udowodnili mu co najmniej 8 czynów, a wciąż trwa sprawdzanie i ustalanie wszystkich osób pokrzywdzonych - funkcjonariusze podejrzewają, że może ich być znacznie więcej.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przypominają, że kupujący na portalach aukcyjnych wcale nie są bezbronni wobec oszustów. Trzeba tylko przestrzegać kilku zasad. Warto też dokładnie sprawdzić sprzedawcę oferującego internetową sprzedaż, zapoznać się z opiniami innych klientów, a przede wszystkim z wielką ostrożnością traktować super okazje.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony