Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w Hajnówce

Data publikacji 15.11.2012

Hajnowscy policjanci na terenie dwóch posesji ujawnili łącznie około 550 gramów narkotyków. 24-letni mężczyzna, do którego należały środki odurzające, został zatrzymany. Odpowie on za posiadanie narkotyków oraz za udzielanie ich innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Z ustaleń funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce wynikało, że 24-letni mężczyzna może trudnić się handlem narkotykami. Podczas przeszukania posesji znajdującej się na terenie miasta, należącej do jego matki, na poddaszu w garażu oraz w pomieszczeniu gospodarczym mundurowi ujawnili około 129 gramów marihuany oraz 4 gramy amfetaminy. Policjanci postanowili sprawdzić także drugą posesję, której właścicielem jest 24-latek, położoną w jednej z podhajnowskich wsi. Na miejscu, pod wiatą służącą do przechowywania warzyw, w wiadrze, funkcjonariusze znaleźli schowane w reklamówce jeszcze około 430 gramów marihuany.

W ustaleniu miejsc, w których znajdowały się narkotyki pomógł pies służbowy Straży Granicznej. Łączna wartość zabezpieczonych przez Policję narkotyków to ponad 16 tys. zł. Mężczyzna usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za postępowanie niezgodne z prawem zatrzymany odpowie teraz przed sądem.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony