Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe kia ceed dla Policji

Data publikacji 16.11.2012

Piękne, nowe, jak „spod igły”. Tak można powiedzieć o dostarczanych właśnie, oznakowanych radiowozach m-ki Kia Ceed. Zakup 114 sztuk samochodów, które trafią do komend Policji w całej Polsce, zorganizował Wydział Transportu KWP w Bydgoszczy. Wydatek taki był możliwy dzięki wsparciu samorządów, które zdecydowały się w połowie finansować ich zakup. Pozostała część pieniędzy pochodziła z budżetu Policji.

Wydział Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy nie pierwszy raz organizował zakup policyjnych radiowozów. 114 sztuk nowych kia ceed trafi do komend Policji w całej Polsce. Wcześniej Wydział Transportu KWP w Bydgoszczy zorganizował zakupy m.in. ponad 370 oznakowanych fiatów ducato i 80 nieoznakowanych furgonów opel vivaro. Radiowozy te do dziś jeżdżą w jednostkach Policji w całej Polsce.

Nowa kia ceed w wersji oznakowanego policyjnego radiowozu kosztuje ponad 61.000 złotych. Ma silnik wysokoprężny o pojemności 1600 cm3 i 128 koni mechanicznych. Jest wyposażona we wspomaganie kierownicy, klimatyzację i poduszki powietrzne. W województwie kujawsko-pomorskim pozostaną cztery takie auta. Trafią one do komend w Toruniu i Włocławku, gdzie prezydenci miast współfinansowali zakupy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Film Nowe kia ceed dla Policji

Opis filmu: kia ceed

Pobierz plik Nowe kia ceed dla Policji (format mp4 - rozmiar 11.48 MB)

Powrót na górę strony