Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali nielegalną wytwórnię krajanki tytoniowej

Data publikacji 18.11.2012

Policjanci z Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami z Sosnowca zlikwidowali nielegalną wytwórnię krajanki tytoniowej. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 33.000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ponad 160 kilogramów krajanki tytoniowej, worki z liśćmi tytoniu oraz ponad 100 litrów „lewego spirytusu. W ręce stróżów prawa wpadło 5 osób w wieku od 23 do 47 lat. Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogą wynieść ponad 70.000 złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Katowicach ustalili, że w Sosnowcu może funkcjonować nielegalna wytwórnia tytoniu. Wspólnie z sosnowieckimi funkcjonariuszami wkroczyli oni do akcji. W jednym z garaży przy ulicy Czarnej stróże prawa ujawnili nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych.

Śledczy ustalili, że gotowy wyrób w postaci krajanki tytoniowej przewożony jest do jednej z posesji na terenie Będzina, gdzie jest magazynowany i dalej dystrybuowany na terenie Śląska. W trakcie przeszukania garaży oraz mieszkań policjanci znaleźli ponad 33 tysiące sztuk papierosów, około 160 kg krajanki tytoniowej, worki z liśćmi tytoniu oraz ponad 100 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 2 kompletne maszyny do cięcia tytoniu oraz wagi elektroniczne.

W ręce stróżów prawa wpadło 5 osób w wieku od 23 do 47 lat. Zatrzymani to mieszkańcy Będzina i Dąbrowy Górniczej. Według wstępnych ustaleń śledczych, straty Skarbu Państwa mogą wynieść ponad 70.000 złotych.

Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Za popełnione przestępstwo sprawcom grożą wysokie kary finansowe, a nawet więzienie.

 

Źródło:KWP Katowice/pb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.44 MB)

Powrót na górę strony