Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po zajściach w Strzelnie

Data publikacji 19.11.2012

Kujawsko-pomorscy policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców podejrzewanych o pobicie trzech młodych ludzi i uszkodzenie samochodu. W chwili zatrzymani obaj podejrzewani byli nietrzeźwi. Policjanci ze Strzelna wyjaśniają okoliczności i przebieg zdarzenia. Ze zgromadzonym w sprawie materiałem zapoznaje się prokurator, który zadecyduje o losie zatrzymanych.

W niedzielę (19.11.br.) około 19:40 policjanci ze Strzelna zostali powiadomieni o zakłóceniu porządku przez kibiców poznańskiej drużyny, którzy zatrzymali się autobusem w centrum miasta. Do zajścia, w trakcie którego pobito kilku mężczyzn i uszkodzono samochód, miało dojść na ul. Rynek w Strzelnie. Kiedy patrol pojechał we wskazane miejsce, uczestnicy zdarzenia w pośpiechu wsiedli do autobusu i odjechali w kierunku Inowrocławia. Z uwagi na charakter zdarzenia, za przemieszczającym się w kierunku Inowrocławia autokarem pojechały dwa patrole, inni policjanci zajęli się natomiast pokrzywdzonymi na miejscu.

Funkcjonariusze ustalili, że w trakcie postoju agresywni kibice pobili dwóch młodych mężczyzn (21 i 23 l.) oraz uszkodzili samochód należący do jednego z nich. Okazało się, że napastnicy pobili także przypadkowego 34-letniego przechodnia. Mężczyzna ten po udzieleniu pomocy lekarskiej w szpitalu wyszedł z placówki. Do zatrzymania autokaru doszło w Inowrocławiu, na terenie jednej ze stacji paliw. Policjanci wylegitymowali kilkadziesiąt osób, z których większość to inowrocławscy kibice poznańskiej drużyny piłkarskiej.

Zatrzymano 42 i 43-latka, mieszkańców Inowrocławia, podejrzewanych o pobicie mężczyzn. Zatrzymani byli nietrzeźwi, mieli około 2,4 i 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ze Strzelna nadal wyjaśniają okoliczności i przebieg zdarzenia. Ze zgromadzonym w sprawie materiałem zapoznaje się prokurator, który zadecyduje o losie zatrzymanych.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony