Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 20 minut po zgłoszeniu przestępstwa

Data publikacji 20.11.2012

20 minut od zgłoszenia przestępstwa policjanci z Opola zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zgwałcenia młodej kobiety. 27-letni mieszkaniec Opola usłyszał już zarzut. Za taki czyn grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu tuż przed północą został poinformowany telefonicznie przez kobietę, o tym, że próbowano ją zgwałcić. Do zdarzenia miało dojść na terenie Winowa pod Opolem. Z przekazanych informacji wynikało, że około 23:15, przy idącej ulicą kobiecie zatrzymał się samochód osobowy, którego kierowca zapytał o drogę. Po uzyskaniu informacji mężczyzna nagle wyskoczył z samochodu, przewrócił kobietę zatykając jej jednocześnie usta kawałkiem tkaniny. Następnie usiłował doprowadzić poszkodowaną do obcowania płciowego, jednak nie udało mu się to ze względu na skuteczną obronę pokrzywdzonej oraz przez przejeżdżający obok samochód. Słoszony napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

Kobieta powiadomiła o zdarzeniu Policję około 23:40. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów. Rozpoczęto również poszukiwania pojazdu i kierowcy opisanego w zgłoszeniu. Już po około 20 minutach od zgłoszenia policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zatrzymali na terenie miasta poszukiwany pojazd i jego kierowcę. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

27-latek z Opola usłyszał zarzut usiłowania zgwałcenia młodej kobiety. Podejrzany przyznał się do stawianego mu zarzutu. Tego samego dnia prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru Policji, zakazu zbliżania się do poszkodowanej oraz poręczenia majątkowego. Taki czyn zagrożony jest karą 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja