Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Casting do spektaklu PaT

19 listopada 2012r. rozpoczął się teatralny tydzień dla kilkudziesięciu młodych ludzi ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Sieradza i Wojsławic.

O godzinie 13.00 w Spółdzielczym Domu Kultury w Sieradzu rozpoczął się casting do przedstawienia teatralnego w ramach programu „Profilaktyka a TY”. Program realizuje Zespół Promocji Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Do castingu przystąpiło 84 uczniów. Twórca projektu insp. Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji w Warszawie przedstawił swój 10 – osobowy zespół wspomagający.  

Zebranych przywitał również Komendant Powiatowy Policji w  Sieradzu   mł. insp. Krzysztof Woskowski wraz ze swoim zastępcą kom. Wojciechem Kuśmierkiem. Zebraną młodzież podzielono na grupy  od 2 do 5 osób i wręczono krótki tekst, który trzeba było przygotować na występ. Po kilkunastu minutach prób przystąpiono do castingu. Kilku uczniów zdecydowało się pokazać swoje umiejętności w występie solowym.

Jury złożone ze stałych członków zespołu miało sporo pracy aby wybrać najlepszych. Ostatecznie do dalszej pracy zakwalifikowało się 40 młodych amatorów teatru.
 

(KWP w Łodzi / pt)

Powrót na górę strony