Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy w garnizonie mazowieckim

Data publikacji 20.11.2012

O 21 nowych radiowozów w bieżącym roku wzbogaci się garnizon mazowiecki w wyniku realizacji ostatnich zakupów. Zakupy realizowane są ze środków budżetowych, samorządów lokalnych oraz przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Wśród nowych samochodów znajdą się radiowozy oznakowane, jak również nieoznakowane marek: Kia Ceed, Nissan Pathfinder oraz Opel Astra III.

Najwięcej, bo aż 10 radiowozów oznakowanych Kia Ceed zostało przekazanych z przetargu prowadzonego przez KWP w Bydgoszczy. Przetarg ten realizowany był w ramach zamówienia wspólnego dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego. Nowa kia ceed w wersji oznakowanego policyjnego radiowozu kosztuje ponad 61.000 złotych. Ma silnik wysokoprężny o pojemności 1600 cm3 i 128 koni mechanicznych.

Z kolei w wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez  KWP zs. w Radomiu, realizowanego w ramach zamówienia wspólneg, zakupiono 7 samochodów osobowo – terenowych w tym:  5  pojazdów w policyjnej wersji „oznakowany” i  2 pojazdy  w policyjnej wersji „nieoznakowany” marki Nissan Pathfinder. Samochody te wyposażone są w silniki 2.5 dCi o mocy 190 KM.  W garnizonie mazowieckim zostanie jeden tego typu radiowóz, natomiast pozostałe  przekazane zostaną do jednostek Policji biorących udział w zakupie tj. do KWP w Gdańsku, KWP w Krakowie, KWP w Lublinie, KWP we Wrocławiu oraz KWP w Rzeszowie.

Jeszcze w tym roku garnizon mazowiecki zasilić ma również 5 radiowozów nieoznakowanych Opel Astra III oraz kolejne 4 oznakowane Kia Ceed. Na zakup tych pojazdów, które organizuje KWP zs. w Radomiu w ramach zamówienia wspólnego, została już podpisana umowa. Realizacja zamówienia przewidziana jest na połowę grudnia.

Dodatkowo do końca roku planowany jest zakup samochodu osobowo – terenowego o nadwoziu typu „pick – up” w policyjnej wersji „nieoznakowany”.

Łącznie garnizon mazowiecki w wyniku realizacji zakupów z udziałem środków budżetowych oraz samorządów lokalnych i przekazanych środków przez Urząd Marszałkowski  Województwa Mazowieckiego w bieżącym roku wzbogaci się o 21 nowych pojazdów służbowych.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony