Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z Ewą Wachowicz o bezpieczeństwie w sieci

Data publikacji 20.11.2012

W ramach prowadzonej przez śląską Policję akcji "Sznupek w szpitalu" pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach odwiedziła Ewa Wachowicz. Spotkanie było okazją nie tylko do wspaniałej zabawy, ale też wspaniałą lekcją bezpieczeństwa.

Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Katowicach, wraz ze Sznupkiem, po raz kolejny odwiedzili małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Spotkanie było nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim efektywną i zarazem przyjemną formą edukacji bezpieczeństwa. Policjanci zaprosili dzieci do wspólnego oglądania bajek profilaktycznych, które były wstępem do dyskusji na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Tym razem zaproszenie do wspólnego czytania dzieciom przyjęła Ewa Wachowicz. Mali pacjenci z wielką radością wysłuchali bajki "Franklin i komputer" przeczytanej przez Panią Ewę. Nasz gość chętnie odpowiadał na pytania dzieci, nie tylko te związane z gotowaniem. Pani Ewa zwraciła dzieciom uwagę na to, jakie zdjęcia można zamieścić w sieci, żeby nie wyrządzić tym nikomu krzywdy.

Pani Ewa pamiętała także o małych pacjentach, którzy z powodu choroby nie mogli zejść do "Sali z sercem". Odwiedziła ich osobiście na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii, gdzie rozdawała autografy i rozmawiała z nimi, dodając dzieciom pozytywnej energii do walki z chorobą.

(KWP w Katowicach / mg)
 

Powrót na górę strony