Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wymuszenia haraczy

Data publikacji 21.11.2012

Dzięki mokotowskim policjantom zwalczającym przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu za kratki trafili członkowie grupy wymuszającej haracze. Mężczyźni pojawiali się w agencjach towarzyskich i zastraszając pracujące tam kobiety, próbowali wymusić od nich pieniądze. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował trzech z nich. Za czyn, którego się dopuścili grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu uzyskali informację, że na terenie Ursynowa działa grupa osób, która próbuje wymusić pieniądze od kobiet zatrudnionych w agencjach towarzyskich. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy zastraszali swoje ofiary oraz żądali wypłaty comiesięcznej kwoty, która miała być warunkiem ich bezpieczeństwa. Mężczyźni ukradli również gotówkę należącą do kobiet.

Dzięki pracy operacyjnej bardzo szybko wyszło na jaw, że za tymi przestępstwami stoją również obywatele Rosji. Policjanci ustalili, gdzie przebywają mężczyźni i jakimi samochodami się poruszają. Jednak najpierw do policyjnego aresztu trafił Paweł C., który z nimi współpracował. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 50 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci przystąpili do zatrzymania kolejnych członków przestępczej grupy. Kiedy okazało się, że poszukiwani mężczyźni prawdopodobnie będą próbowali wyjechać poza granice kraju, funkcjonariusze wkroczyli do akcji. W rejonie ulicy Ryżowej stróże prawa zatrzymali pięć osób poruszających się dwoma samochodami. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli sześć sztuk amunicji.

Do prokuratury zostało doprowadzonych dwóch obywateli Rosji, którzy usłyszeli po trzy zarzuty. 35-latek i jego 26-letni wspólnik odpowiedzą za dwie próby wymuszenia rozbójniczego oraz kradzież, podobnie jak zatrzymany na terenie Kłodzka Przemysław B. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

(KSP / mw)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.36 MB)

Powrót na górę strony