Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli blisko 40 tys. paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 23.11.2012

Podczas wspólnych działań policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej ujawnili i zabezpieczyli blisko 40 tys. paczek papierosów różnych marek bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Zatrzymano dwóch mężczyzn: 40- i 39-latka.

Wczoraj (22.11) około godz. 16.30 policjanci siedleckiej komendy oraz CBŚ KGP, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, podczas działań wymierzonych w osoby zajmujące się nielegalnym handlem papierosami i alkoholem, zatrzymali do kontroli drogowej TIR-a. W trakcie jej trwania stwierdzono, że naczepa kontrolowanego pojazdu jest pusta, jednak użyty na miejscu pies służbowy Izby Celnej przeszkolony do wyszukiwania tytoniu wyraźnie zaznaczył jego obecność.

Podczas szczegółowej kontroli naczepy ujawniono, w jej górnej części, specjalnie wykonaną skrytkę, w której znajdowała się kontrabanda. Podczas przeprowadzonych oględzin funkcjonariusze znaleźli w 38 120 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W związku z tą sprawą zatrzymano do wyjaśnienia dwóch podróżujących pojazdem mężczyzn. Obecnie pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, papierosy te miały najprawdopodobniej trafić do nielegalnego obrotu na terenie Polski.

Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku tego procederu wyliczono wstępnie na kwotę ponad 600 tys. złotych.

(KWP w Radomiu / mg)
 

Powrót na górę strony