Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na jubilerów

Data publikacji 25.11.2012

22 listopada skierniewiccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi i Biura Operacji Antyterrorystycznych z Warszawy, na terenie powiatu łowickiego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o udział w napadzie na jubilera w Skierniewicach i Łowiczu.

3 października około godziny 10:10 na ulicy Gałeckiego w Skierniewicach miał miejsce napad na sklep jubilerski. Sprawca ubrany w niebieskie ubranie robocze na które miał założoną  odblaskową kamizelkę wszedł do sklepu i grożąc przedmiotem przypominającym pistolet obezwładnił ekspedientkę a następnie próbował dokonać kradzieży złotej biżuterii. Widząc przez szklane drzwi zbliżającą się do sklepu osobę zbiegł tylnym wyjściem. Policjanci prowadząc czynności operacyjne ustalili, iż podobny napad miał miejsce na terenie Łowicza 18 lipca tego roku. Sprawca ubrany był również w uniform roboczy i w podobny sposób dokonał rozboju. Jego łupem padła biżuteria i 50 tysięcy złotych. Ogólna suma strat wyniosła około 150 tysięcy złotych. Kryminalni analizując zebrane i zabezpieczone w obu napadach  ślady, wytypowali mężczyzn mogących brać udział w obu rozbojach.

We wczesnych godzinach rannych 22 listopada, kryminalni skierniewickiej Policji przy wsparciu antyterrorystów zatrzymali podejrzewanych o te napady mężczyzn. Zatrzymani to dwaj bracia w wieku 47, 38 lat oraz ich 27-letni kolega. Stróże prawa ustalili, iż starszy z braci dokonał napadu w Łowiczu natomiast młodszy próbował obrabować jubilera w Skierniewicach. Policjanci ustalają jaki udział w napadach miał 27-latek. Na podstawie zebranych dowodów prokurator 23 listopada przedstawił obu braciom zarzut rozboju za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Decyzję co do odpowiedzialności 27 latka podejmie prokurator po zweryfikowaniu  materiału dowodowego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Łodzi / pt)

Powrót na górę strony