Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe łodzie patrolowe dla Policji

Data publikacji 26.11.2012

8 nowych łodzi patrolowych zakupiło Biuro Logistyki Policji KGP. Policjantom posłużą one do patrolowania rzek i jezior. W razie potrzeby, pomogą również w usuwania skutków powodzi.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejPolicjanci patrolujący rzeki i jeziora, zajmują się zwalczaniem przestępstw i wykroczeń do jakich dochodzi na tych właśnie obszarach. Kłusownictwo, nielegalny połów ryb, zaśmiecanie – to niestety chleb powszedni dla „wodniaków”.

Nowe łodzie patrolowe wykorzystywane będą przez funkcjonariuszy w czasie akcji ratunkowych. Dzięki takiemu sprzętowi, policjanci skutecznie wspomogą inne służby, chociażby w czasie usuwania skutków powodzi. Sprzęt będzie wykorzystywany przez stórżów prawa także w podlegających ochronie rezerwatach przyrody, parkach krajobrazowych i narodowych.

Każda z nowych łodzi typu Parker 650 wyposażona jest w zabudowany silnik wysokoprężny o mocy 170 KM, dzięki czemu jej eksploatacja będzie bardziej ekonomiczna  w porównaniu do jednostek wyposażonych w silniki benzynowe.

Ponadto łódź posiada ogrzewaną kabinę, w której przewidziano miejsca dla 4 osób, a także w wyposażenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po zbiornikach wodnych, m.in. system sygnalizacji uprzywilejowania oparty na technologii LED, echosondy, światła nawigacyjne, instalację łączności radiowej, kamizelki ratunkowe, komplet lin (cumowniczych, holowniczych itd.), koło ratunkowe, komplet wioseł i kotwicę.

Nowe łodzie to dla policjantów pełniących służbę na wodzie niezwykle cenna pomoc w codziennej pracy. Świetnie wyszkoleni funkcjonariusze, działają jeszcze szybciej i skuteczniej jeśli do swojej dyspozycji mają najnowocześniejszy sprzęt.

8 łodzi zostało przekazanych do KWP: w Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu oraz KSP. Ich zakup został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

BLP KGP / pt

 

Powrót na górę strony