Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podawali się za policjantów

Data publikacji 26.11.2012

Kryminalni z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali trzech mężczyzn stojących za oszustwem na „policjanta”. Podejrzani zlecili dokonanie tego przestępstwa innym osobom. Poszkodowany stracił pieniądze i kosztowności na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Mariusz G., Krystian M. i Mariusz S. zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani. Teraz grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W marcu tego roku do stołecznych policjantów zgłosił się mieszkaniec gminy Konstancin-Jeziorna. Mężczyzna twierdził, że stał się ofiarą oszustwa. Z relacji wynikało, że ranem do jego domu zapukało kilku mężczyzn przedstawiających się jako funkcjonariusze policji. Przedstawili mu sfałszowane postanowienie o wydaniu rzeczy i przeszukaniu, a następnie przystąpili do przeszukania domu. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna utracił pieniądze oraz walutę i kosztowności na łączną sumę ponad 50 tysięcy złotych.

Kryminalni przystąpili do rozwiązywania tej sprawy. Policjanci ustalili, że za całym zdarzeniem stoi trzech mężczyzn, którzy zlecili "robotę" innym osobom, odsuwając w ten sposób podejrzenia od siebie.

Na początku października policjanci wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali, w jednej z miejscowości powiatu pruszkowskiego, 43-letniego Mariusza G. Podczas przeszukania, w jego domu policjanci odnaleźli 5 krótkofalówek i kilka telefonów komórkowych oraz dowód osobisty wystawiony na inne nazwisko. Ponadto zabezpieczyli na poczet przyszłych kar 68 tysięcy złotych.

W połowie miesiąca w Warszawie wpadł kolejny z podejrzewanych mężczyzn, 32-letni Krystian M. Kilka dni temu w Sochaczewie zatrzymany został 37-letni Mariusz S., który ukrywał się od pewnego czasu przed policją.

Mariusz G. oraz Krystian M. zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy. Natomiast Marcin S. w areszcie spędzi najbliższe 3 miesiące. Za przestępstwo którego dopuścili się mężczyźni grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KSP / pt
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.72 MB)

Powrót na górę strony