Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad na listonosza okazał się fikcją

Data publikacji 27.11.2012

Policjanci wyjaśnili sprawę napadu na listonosza, do którego doszło w październiku w Warszawie. Okazało się, że przestępstwo zostało sfingowane przez "poszkodowanego" oraz 39-letniego Marcina Z. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn, którzy zaplanowali fikcyjny rozbój, aby przywłaszczyć pieniądze. Obaj usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Mokotowscy policjanci 9 października zostali powiadomieni o rozboju na listonoszu. Z relacji mężczyzny wynikało, że został napadnięty w rejonie ulicy Modzelewskiego. Kiedy wszedł do zsypu, gdzie zazwyczaj pozostawiał swój rower oraz wózek z przesyłkami, miał zostać pobity i okradziony. Sprawcy uderzyli go w twarz, obezwładnili gazem, a potem przykuli kajdankami i ukradli gotówkę przeznaczoną na wypłatę przekazów pocztowych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Podczas prowadzonego śledztwa funkcjonariusze ustalili, że jedną z osób, która może mieć związek z tym przestępstwem jest Marcin Z. Kiedy jednak okazało się, że 39-latek prawdopodobnie zna się z pokrzywdzonym i w dniu zdarzenia kontaktował się z nim, stróże prawa zaczęli podejrzewać, że rozbój został sfingowany.

Policjanci, mając pewność, że listonosz wymyślił całą historię, zatrzymali go. W świetle przedstawionych dowodów, Andrzej W. przyznał się funkcjonariuszom, że żadnego napadu nie było. Z informacji stróżów prawa wynikało, że jego wspólnikiem jest Marcin Z. Okazało się, że obaj mężczyźni wszystko zaplanowali, a potem mieli podzielić się gotówką. Teraz odpowiedzą za swoje czyny.

Prokurator przesłuchał Marcina Z. oraz Andrzeja W. Obaj odpowiedzą za przywłaszczenie powierzonych pieniędzy. 62-latek usłyszał także zarzut składania fałszywych zeznań i został objęty policyjnym dozorem. Sąd natomiast przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 39-latka na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

(KSP / mg)
 

Powrót na górę strony