Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sportowe sukcesy rudzkich policjantów

Data publikacji 27.11.2012

W dniach 23-24 listopada w Warszawie odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Polski Weteranów w Zapasach Styl Wolny i Styl Klasyczny. Dwaj policjanci z naszego garnizonu - bracia Krzysztof i Jarosław Czerczak - zdobyli tytuły mistrzów Polski w swoich kategoriach wagowych.

Rudzcy funkcjonariusze startowali w stylu wolnym w grupie wiekowej 35-45 lat w kategoriach wagowych do 95 i do 110 kg. W mistrzostwach uczestniczyło ponad pięćdziesięciu zawodników w sześciu kategoriach wagowych.

Z relacji startujących policjantów wynika, że z roku na rok konkurencja w zawodach staje się coraz bardziej wymagająca. W bieżącym roku w mistrzostwach wystartowała liczna reprezentacja zapaśników z Rosji. 

Właśnie przedstawiciele rosyjskich zapasów byli silnymi i trudnymi przeciwnikami walk finałowych stoczonych przez Krzysztofa i Jarosława. Nasi nowo "upieczeni" mistrzowie zgodnie stwierdzili, że Rosjanie pomiędzy innymi uczestnikami wyróżniali się bardzo dobrą kondycją fizyczną oraz technicznym przygotowaniem do mistrzostw, co czyniło ich naprawdę trudnymi i groźnymi rywalami.   

W rudzkiej komendzie nasi mistrzowie są policjantami: Krzysztof - wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, Jarosław - wydziału prewencji.

Dla obu naszych stróżów prawa sporty walki to swego rodzaju sposób na życie i forma spędzania wolnego czasu.

Liczymy na kolejne sukcesy naszych kolegów.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony