Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zabójstwa na tle rabunkowym zatrzymany

Data publikacji 28.11.2012

Policjanci z Kłodzka zatrzymali 19-latka, podejrzanego o zabójstwo w lombardzie 60-letniego mężczyzny. Sprawca został zatrzymany już po niespełna 3 godzinach. Policjanci znaleźli przy nim skradzioną z lombardu biżuterię o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali 19-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo w lombardzie 60-letniego mężczyzny. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, zbrodni dokonał na tle rabunkowym.

Do zdarzenia doszło 26 listopada 2012 roku. Po godz. 13.00 oficer dyżurny komendy został telefonicznie powiadomiony przez kłodzczankę o ujawnieniu w lombardzie śladów krwi. Przybyli na miejsce policjanci znaleźli w pomieszczeniu zwłoki mężczyzny. Funkcjonariusze wykonując czynności procesowe wraz z prokuratorem ustalili, że doszło do zabójstwa, a mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem. Podjęte na intensywne działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy Policji doprowadziły do wytypowania sprawcy napadu. Już po niespełna trzech godzinach policjanci zatrzymali 19-latka, podejrzewanego o zabójstwo na tle rabunkowym. Policjanci znaleźli przy nim skradzioną z lombardu biżuterię o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Podejrzany o zabójstwo, wcześniej notowany za kradzieże, trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj policjanci doprowadzili 19-latka do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Następnie zatrzymany stanie przed sądem. Tam na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego zostanie podjęta decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu.

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.25 MB)

Powrót na górę strony