Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy sprzęt dla lubelskich policjantów

Data publikacji 28.11.2012

Już dziś na drogach Lubelszczyzny można zobaczyć najnowsze radiowozy - 10 oznakowanych samochodów marki KIA Ceed. Zostały one zakupione przy współudziale samorządów lokalnych. Policjanci otrzymali także 2 radiowozy nieoznakowane, terenowego nissana pathfinder oraz nowoczesną łódź patrolową.

Patrolowa łódź trafiła do lubelskiego garnizonu w ramach zakupów centralnych, realizowanych przez Komendę Główną Policji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Jest to Parker RIB model 650 z kabiną. Nowoczesna jednostka pływająca ma długość 6,5 metra, szerokość 2,5 metra i jest wyposażona w stacjonarny silnik wysokoprężny Mercury o pojemności 2 litrów i mocy 125 kW. Łodź będzie używana nad Zalewem Zemborzyckim.
 
Na drogi Lubelszczyzny wyjedzie 10 nowych radiowozów marki KIA Ceed, które zostały zakupione przy współudziale samorządów lokalnych. To samochody typu kombi z silnikami wysokoprężnymi o pojemności 1,6 litra i mocy 94 kW. Również przy współudziale samorządów zostały zakupione dwa radiowozy nieoznakowane. Wszystkie nowe auta to przede wszystkim bezpieczeństwo oraz oszczędności związane m.in. z wydatkami na paliwo oraz eksploatacją. Pozwoli to na przejechanie większej ilości kilometrów w ramach tego samego budżetu. Radiowozy trafią do komend w Lublinie, Puławach, Łęcznej, Krasnymstawie, Łukowie i Świdniku.
 
Z kolei Komenda Miejska Policji w Zamościu otrzyma nowy osobowo-terenowy, oznakowany radiowóz marki Nissan Pathfinder. Samochód został wyposażony w silnik wysokoprężny o pojemności 2,5 litra, mocy 140 kW i będzie mógł zabrać łącznie 7 osób.

(KWP w Lublinie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.94 MB)

Powrót na górę strony