Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Halo babciu, to ja twój wnuczek". Spot radiowy przestrzegający przed oszustami

Data publikacji 30.11.2012

Dziś na antenie Radia Olsztyn ruszył spot przestrzegający seniorów przed oszustami na tzw. wnuczka. Dziennikarze radiowi bezinteresownie włączyli się w kampanię, wcielając się w rolę fałszywego wnuczka i bratanka, którzy dzwonią do swoich bliskich i próbują wyłudzić gotówkę. Spot trafi także do autobusów komunikacji miejskiej.

Przez ostatnie  kilku tygodni policjanci z Warmii i Mazur odnotowali ponad 20 przypadków oszustw na tzw. wnuczka.  Były to zarówno nieudane próby wyłudzenia pieniędzy od osób starszych, ale i sytuacje skutkujące utratą przez pokrzywdzonych oszczędnosći całego życia. Mimo zatrzymań podejrzanych, ciągłych przestróg, pojawiają się kolejni oszuści  i w dalszym ciągu osoby starsze stają się ich ofiarami. Dlatego policjanci, aby dotrzeć z informacją do jak największej liczby mieszkańców regionu, do współpracy zaprosili dziennikarzy Radia Olsztyn. Zarówno ze strony kieorwnictwa rozgłośni, jak i samych dziennikarzy, pomysł spotkał się ze zrozumieniem i natychmiastowym zainteresowaniem.

Wojciech Jermakom, szef radiowej publicystyki, i Michał Porycki, który od poniedziałku do piątku budzi słuchaczy w Porannym Programie Radia Olsztyn, użyczyli swoich tak dobrze znanych mieszkańcom Warmii i Mazur głosów, aby informować i przestrzegać przed oszustami.

Spot będzie można usłyszeć na antenie Radia Olsztyn, na stronie internetowej warmińsko-mazurskiej Policji oraz w autobusach komunikacji miejskiej w regionie.

Policjanci dziękują dziennikarzom za bezinteresowną pomoc i współpracę na rzecz bezpieczeństwa.

(KWP w Olsztynie / mg)

Nagranie audio Spot radiowy 1

Pobierz plik Spot radiowy 1 (format mp3 - rozmiar 1.01 MB)

Nagranie audio Spot radiowy 2

Pobierz plik Spot radiowy 2 (format mp3 - rozmiar 1.08 MB)

Powrót na górę strony