Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci zwyciężyli w rowerowej grze miejskiej

Data publikacji 01.12.2012

Drużyna policjantów z komendy miejskiej we Wrocławiu przed zespołami wrocławskich dziennikarzy, urzędników i najaktywniejszych użytkowników roweru miejskiego, to ostateczna klasyfikacja rowerowej gry miejskiej - kończącej sezon 2012, zorganizowanej przez operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Każda z drużyn miała do wykonania te same zadania. Punkty z nimi były usytuowane przy 7 wybranych stacjach Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Trzeba było je odnaleźć i odpowiedzieć na pytania przygotowane przez organizatorów, a te były różne i często zaskakujące.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat np. ile wynosi rekord (w kilometrach) najdłuższego przejazdu rowerem bez zatrzymywania się, ile kilometrów przejechali wszyscy rowerzyści, we wszystkich miastach w Polsce, korzystający z rowerów miejskich, w którym roku Leonardo da Vinci wynalazł prototyp pierwszego w dziejach ludzkości roweru, w jakim kraju opracowano pierwszy, współcześnie wyglądający rower.

Należało także dopasować zdjęcia trzech, bardzo starych rowerów do daty ich produkcji, odpowiedzieć z ilu części minimalnie składa się rower miejski i ile rowerów zjadł przez całe swoje życie francuz Michel Lotito. Były również zadania sprawnościowe. Cała drużyna musiała m.in. utrzymać się jak najdłużej na rowerze, stojąc w miejscu lub jak najszybciej napompować koło.

Ostatecznie wygrała drużyna reprezentująca wrocławską Komendę Miejską Policji, która zgromadziła 37 punktów. Za nią, na drugim miejscu uplasowali się dziennikarze, gromadząc łącznie 33 punkty. Trzecie miejsce na podium zajęli reprezentanci Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, którzy zebrali 27 punktów. Czwarta z drużyn – reprezentacja użytkowników roweru miejskiego uzyskała łącznie 25 punktów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom rowerowej gry miejskiej.
 

gp/KWP Wrocław

Powrót na górę strony