Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siatkarze promowali bezpieczeństwo

Data publikacji 03.12.2012

Przed meczem pomiędzy drużynami Indykpolu AZS Olsztyn i Asseco Resovii Rzeszów siatkarze zaprezentowali się w kamizelkach odblaskowych. Sportowcy w ten sposób wspólnie z warmińsko-mazurskimi policjantami i fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” przypomnieli pieszym i rowerzystom o konieczności noszenia odblaskowych elementów, które szczególnie jesienią i zimą mogą nawet uratować życie.

Sport to zdrowie, dbałość o nie, odpowiedni styl życia. Dzięki sportowi życie jest wartościowe. Dodatkowo, kiedy w Olsztynie spotykają się tacy zawodnicy, jak ci z Indykpolu AZS Olsztyn i Asseco Resovii Rzeszów, policjanci musieli to wykorzystać do promocji bezpieczeństwa.

Z inicjatywy funkcjonariuszy i fundacji Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” przed meczem zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn zaprezentowali się w kamizelkach odblaskowych. Tym gestem sportowcy przypomnieli o konieczności noszenia przez pieszych, czy rowerzystów elementów odblaskowych. Jest to szczególnie ważne właśnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok. Kamizelka czy opaska odblaskowa, odbijające światła samochodu sprawią, że kierowca spostrzeże pieszego już z odległości 130 -150 metrów, czyli nawet 5 razy szybciej niż wtedy, kiedy niechroniony uczestnik ruchu drogowego odblasku nie ma. Odblask może uratować życie.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.65 MB)

Powrót na górę strony