Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani poszukiwani ENA

Data publikacji 03.12.2012

Za Damianem A. i Michałem H. niemieckie organy ścigania wystawiły Europejskie Nakazy Aresztowania. Obaj mężczyźni byli członkami grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami motocykli. Damian A. i Michał H. ukryli się w Polsce i tu ich namierzyli i zatrzymali funkcjonariusze Biura Kryminalnego KGP we współpracy z kolegami z Sieradza. Mężczyźni czekają teraz na ekstradycję do Niemiec.

Do Biura Kryminalnego KGP przesłano z Niemiec dokumenty, które dotyczyły poszukiwań 23-letniego Damiana A. i 26-letniego Michała H., którzy byli członkami grupy przestępczej specjalizującej się w kradzieżach motocykli. Jak wynikało z dokumentów niemieckiego śledztwa, mężczyźni przerabiali numery w skradzionych maszynach, legalizowali je i dalej sprzedawali. Jako, że wszystkie tropy policjantów zza zachodniej granicy prowadziły do naszego kraju, poprosili o pomoc Komendę Główną Policji.

Sprawą od razu zajęli się „Poszukiwacze” z Biura Kryminalnego. Ustalili, że Damian A. i Michał H. mogą przebywać w rodzinnym Sieradzu, dlatego zwrócili się o pomoc do wydziału kryminalnego tamtejszej Policji. Wspólnie opracowali plan zatrzymania obu mężczyzn. Najlepszą porą na zrealizowanie sprawy były godziny poranne, dlatego o umówionej porze policjanci zapukali do mieszkań 23 i 26-latka. Jednoczesne wejście na dwa adresy było bardzo ważne, bowiem istniało bardzo duże prawdopodobieństwo, że mężczyźni są w stałym kontakcie ze sobą i mogliby się uprzedzić o działaniach Policji. Jednak, ani jednego, ani drugiego nie było rano na miejscu. Bliscy obu mężczyzn powiedzieli funkcjonariuszom, że ci przebywają teraz w Niemczech. To jednak nie zbiło ich z tropu. Byli przekonani, że Damian A. i Michał H. są w mieście. Funkcjonariusze ukryli się w pobliżu, czekali i dyskretnie obserwowali okolicę.

Około 14.00 przy swojej klatce pojawił się 23-letni Damian A. Policjanci od razu ruszyli do akcji. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy i został zatrzymany w chwili kiedy wkładał kluczyk do drzwi klatki. Następne wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. „Poszukiwane” z KGP i kryminalni z Sieradza ustalili, że drugi z poszukiwanych 26-leni Michał H. ćwiczy właśnie na siłowni. Nie tracąc ani chwili pojechali pod ustalony adres i od razu weszli do środka. 26-latek nie miał możliwości ucieczki i został zatrzymany w chwili gdy podnosił ciężary.

Jeszcze tego samego dnia na jednym z gospodarstw rolnych w Ustrzykach Dolnych został odzyskany, skradziony przez grupę do której należeli A. i H., motocykl KTM o wartości około 10 tysięcy Euro. Sąd okręgowy w Sieradzu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn i o przekazaniu ich stronie niemieckiej. 23 i 26-latek staną w Niemczech przed sądem i odpowiedzą za kradzieże.

kj

Powrót na górę strony