Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje kołpaków zatrzymani

Data publikacji 03.12.2012

Jarocińscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Kalisza podejrzanych o kradzieże kołpaków. Mężczyźni działali na terenie trzech powiatów. Wpadli po informacji przekazanej przez mieszkankę Jarocina. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie został powiadomiony telefonicznie o tym, że dwaj podejrzani mężczyźni „kręcą się” przy samochodach zaparkowanych na jednym z miejscowych osiedli. Wysłani na interwencję policjanci wypatrzyli we wskazanym miejscu dwóch mężczyzn. Obaj nie potrafili logicznie wytłumaczyć co robią w tym miejscu. Jeden z nich miał ręce ubrudzone smarem. Po kilku minutach wypytywania mężczyźni dali za wygraną. Jeden z nich powiedział wprost, że właśnie kradną kołpaki od samochodów i wskazał miejsce, w którym pozostawili samochód. Jak się okazało, dwaj mieszkańcy Kalisza w wieku 23 i 25 lat zdążyli zdemontować w Jarocinie kołpaki od 5 samochodów. Tej samej nocy podejrzani dopuścili się również kradzieży w Pleszewie, skąd z samochodów skradli dwa komplety kołpaków.

W samochodzie którym przyjechali mężczyźni, policjanci znaleźli jeszcze 56 kompletów kołpaków skradzionych w Kaliszu. Były one posegregowane według  marek pojazdów i zapakowane w foliowe worki. Łącznie łupem podejrzanych padły 252 kołpaki od takich marek jak volkswagen, toyota, peugeot, skoda, opel, fiat, honda, mercedes i audi. Jeszcze tego  samego dnia miały trafić na giełdę w Poznaniu. Jak zeznał zatrzymany 23-latek, na swój łup sprawcy pracowali cały tydzień.  Jeden z zatrzymanych był już wcześniej notowany przez Policję, między innymi za kradzież kołpaków.

Kryminalni z Jarocina ustalają wszystkie osoby pokrzywdzone w tej sprawie. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

 

Powrót na górę strony