Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradziony samochód i elektronarzędzia

Data publikacji 03.12.2012

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. patrolując biegnąca od zachodniej granicy kraju autostradę A-2 odzyskali skradzionego w Niemczech fiata ducato, którym przewożone były warte wiele tysięcy euro elektronarzędzia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia patrol ruchu drogowego z gorzowskiej KWP pełnił służbę na przygranicznym odcinku autostrady A-2. Policjantów zainteresował biały bus zaparkowany opodal biegnącej od niemieckiej granicy drogi. Po szybkim sprawdzeniu i wymianie ustaleń z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy w Świecku potwierdzono, że samochód został skradziony u naszego zachodniego sąsiada. Skrzynia ładunkowa ciężarowego fiata wypełniona była nowymi elektronarzędziami pochodzącymi najprawdopodobniej również z kradzieży. Wartość odzyskanego przez policjantów sprzętu (wiertarki, szlifierki itp.) sięga wielu tysięcy euro.

Pojazd wraz z odzyskanym ładunkiem został zabezpieczony przez policjantów z Sulęcina. Aktualnie trwają ustalenia okoliczności popełnienia przestępstwa i sprawców kradzieży.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony