Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek strzelał z wiatrówki do przechodniów

Data publikacji 03.12.2012

Kara do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 17-latkowi, który strzelał z wiatrówki do znaków drogowych, klatek schodowych, samochodów oraz przypadkowych przechodniów. Młodzieniec zranił w sumie trzy osoby. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę i przedstawili zatrzymanemu zarzuty.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Węgorzewie. Około 22:00 oficer dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Zamkowej nieznan osoba strzela z wiatrówki. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn, 18 i 19-latka. Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali kolejne dwie osoby. Cała czwóra została przesłuchana. Jednemu z zatrzymanych, 17-latkowi przedstawiono zarzut. Jak się okazało, nastolatek od kliku dni zabawiał się w snajpera. Na początku jego celem były znaki drogowe, dachy domów i klatki schodowe. Później chłopak zaczął strzelać do samochodów i przypadkowych przechodniów. Mieszkaniec Węgorzewa postrzelił w sumie trzy osoby. Dwie doznały niegroźnych urazów. Jedna ze śrutem w nodze trafiła do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli broń, którą posługiwał się 17-latek. Jak ustalono, wiatrówka należała do ojca jego kolegi.

17-latek usłyszał zarzut narażenia osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 
 

Powrót na górę strony