Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za próbę oszustwa metodą na wnuczka

Data publikacji 04.12.2012

Policjanci z Mokotowa zatrzymali kolejnych fałszywych krewnych. Sylwia D., Milena Ł. oraz Janusz S., którzy próbowali oszukać 78-letnią kobietę, trafili za kratki dzięki reakcji kierowcy taksówki. Mężczyzna wiózł starszą panią do banku i kiedy zorientował się, że prawdopodobnie ktoś próbuje wyłudzić od niej pieniądze, powiadomił o wszystkim mundurowych. Cała trójka została już tymczasowo aresztowana przez sąd. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Policjanci zostali wezwani na interwencję na ulicę Puławską. Zgłaszający mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy, że jest kierowcą taksówki i wszystko wskazuje na to, że ktoś próbuje wyłudzić od jego pasażerki pieniądze. Mężczyzna zwrócił uwagę, że kobieta odbiera w trakcie jazdy mnóstwo telefonów. Po rozmowie z nią zorientował się, że prawdopodobnie pieniądze, po które jedzie do banku, trafią w ręce oszustów. Uprzedził ją o tym, a potem zdecydował się poinformować o wszystkim policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że tego dnia 78-letnia mieszkanka dzielnicy otrzymała telefon od rzekomej siostrzenicy. Kobieta twierdziła, że potrzebuje pilnej pożyczki 70 tys. złotych na spłatę akcji. Kiedy okazało się, że pokrzywdzona nie dysponuje taką kwotą, ostatecznie zgodziła się na 10 tys. złotych. Starsza pani postanowiła udać się do banku, aby wypłacić je z lokaty.

Dzięki reakcji kierowcy taksówki oraz interwencji policjantów trzy osoby, które próbowały oszukać kobietę trafiły do policyjnego aresztu. 21-letnia Sylwia D. wpadła w ręce funkcjonariuszy, kiedy pojawiła się w mieszkaniu, aby odebrać pieniądze. Jej wspólnicy 22-letnia Milena Ł. oraz 46-letni Janusz S. zostali zatrzymani przed blokiem, w którym mieszkała kobieta. Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie kilka porcji heroiny.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty za próbę oszustwa. Janusz S. odpowie także za posiadanie narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował ich na trzy miesiące. Teraz grozi im kara do 8 lat więzienia.

Policjanci sprawdzają, czy zatrzymane w tej sprawie osoby mają związek z innymi podobnymi oszustwami.

Pamiętajmy !
Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc (najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy) sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi. Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.

(KSP / mj)

Film Zatrzymani za próbę oszustwa metodą na wnuczka

Opis filmu: oszustwa na wnuczka

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za próbę oszustwa metodą na wnuczka (format flv - rozmiar 5.28 MB)

Powrót na górę strony